Сайт села Красноїлля

Агов!

Увійдіть або

зареєструйтесь нарешті!

Логін:   Пароль:

Міфи та їх руйнування

Автор: Бельмега Ростислав              Дата додавання: 09.10.2011


32 зуба – це норма

Для неандертальця – так, тоді щелепи предків людей були більші. А для сучасної людини норма – це 28 зубів. Інші 4 – це “зуби мудрості”, які прорізуються зазвичай років в 16-20. Часто вони доставляю немало клопоту – прорізаються вже гнилими або починають швидко псуватися і нерідко їх доводиться видаляти. А приблизно у половини людей зростає тільки 2 “зуби мудрості”.

Вікінги носили рогаті шоломи

Цей міф виник через те, що при перших розкопках таборів вікінгів був виявлений ритуальний шолом шамана, прикрашений рогами. Але скандінавські воїни не носили рогів – така форма шолома була украй невигідна в бою і небезпечна для воїна. Шоломи вікінгів були схожі на сучасні каски – круглі або куполоподібні.

Арабські цифри придумали араби

Арабські цифри прийшли до нас з Індії. Просто араби принесли звідти цю форму запису чисел, який потім розповсюдився через Північну Африку і Іспанію до Європи. Дійсна перевага арабських цифр в порівнянні з римськими не в їх написанні, а в позиційній системі числення, при якій “вага” цифри визначається її положенням.

“І все-таки вона крутиться!..”

Галілей ніколи не вимовляв таких слів. Їх немає ні в протоколах інквізиції, ні в листах Галілея, ні в яких-небудь інших сучасних йому письмових джерелах. Перша згадка про ці слова – в сумно відомих своїми неточностями “Літературних джерелах” (”Querelles Litteraires”) абата Іреллі, який, схоже, просто їх придумав.

Похід Наполеона проти Росії обернувся катастрофою із-за суворих морозів

Відома фраза Наполеона: “Нас перемогла зима, ми стали жертвою російського клімату”, проте це — не що інше, як небажання визнати власні помилки. Насправді погода протягом майже всієї російської кампанії була середньою — мабуть, навіть теплішою, ніж зазвичай. Збереглися свідоцтва очевидців, які затверджують: середні показники температури в жовтні, коли французи вже почали відступати до Києва і Варшави, складали 10, в Ревеле і Ризі — 7 градусів вище за нуль. Навіть до кінця листопада при знаменитому переході через Березіну річка ще не була скута льодом. Жахливі втрати французької армії, що залишала Росію, були викликані нікуди не придатним плануванням, і погода тут була ні при чому. Покидаючи Москву, армія мала запаси фуражу для коней всього на один тиждень, тому коні і дохли як мухи. Навіть у листопаді температура в Києві все ще була вища за нуль, про що є неспростовні свідоцтва, та і найхолодніша ніч під Смоленськом, коли температура впала до мінус 8 градусів. Сильні холоди дійсно наступили в Росії, але тільки в грудні, через декілька тижнів після того, як армія Наполеона бігла з країни.

Антибактеріальне мило

Антибактеріальне мило вбиває бактерії нітрохи не ефективніше ніж звичайне.
Учені перевірили, скільки мікробів залишається на руках людей, які помили руки антибактеріальним милом і простим. Результати однакові. Зате, якщо митися тільки антибактеріальним милом, мікроби стають стійкими до його дії.
Щоб перемогти мікроби потрібно мити руки не меншого 15 секунд – простим милом, приділяючи особливу увагу ділянкам під нігтями.

Дощовий Лондон

У Лондоні в рік випадає 590 міліметрів опадів, в Римі 760, у Флоренції 870, в Мілані 1000, а в Генуї навіть 1100. Можна стверджувати, що Лондон — одне з найсухіших міст в Європі.

Акули-вбивці

У період між 1916 і 1969 роками все в світі було зареєстровано 32 напади білої акули, найкрупнішого і небезпечнішого вигляду, на людину. 13 з них із смертельним результатом, тобто менш одного випадку в рік. Якщо додати інших акул, наприклад тигрову і блакитну, то число жертв зросте, але все-таки не настільки, щоб порівнятися з числом людей, щорічно вмираючих від нападу собак.

Читання у сутінках шкідливо для очей

Нічого подібного. Це так само шкідливо для очей, як, скажімо, фотографування при поганому освітленні — для фотокамери, тобто ніяк. Звичайно ж, щоб розглянути букви при поганому освітленні, нам треба сильніше напружувати очі і результатом може бути головний біль, але очам це не шкодить.

Збрите волосся відростає швидше, і стає жорсткішим і темнішим

Результати клінічного дослідження зразка 1928 року показують, що волосяний покрив на поголених ділянках тіла нічим не відрізняється від інших, місць, що не торкнулися голінням. Причина помилки в оптичному обмані. Зрізані верхівки тих, що відрощують голитися волос спочатку здаються помітнішими, але з часом ця різниця повністю зникає.

“Релігія – опіум народу”

Це чеканне визначення належить не Марксу і не Леніну, як думають всі, а німецькому письменникові Новалісу. “Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушає болі замість того, щоб додати силу”, — написав Новаліс в 1798 році. До речі, більшість інших “марксистських” висловів також належать не марксистам: “Пролетарям нічого втрачати, окрім своїх ланцюгів” (Жан-Поль Марат), “Пролетарі всіх країн, з’єднуйтеся!” (Карл Шаппер), “Диктатура пролетаріату” (Бланки), “Від кожного за здібностями, кожному — по потребах” (Луї Блан), і так далі.

Їжачок їсть гриби і яблука, переносячи їх на своїй спині

Їжаки – хижаки, їх улюблена їжа – жаби, черви, комахи і дрібні тварини – полівки, наприклад. Яблук їжак не їсть. І тим більше – не переносить на своїх колючках. Це помилка.

Червоне вино роблять з червоного винограду, біле – з білого

Сік більшості сортів винограду – світлий, і якщо після дроблення ягід його відокремлюють від шкірки і щільніших частин ягоди, то вино, отримане з цього соку, завжди буде білим. Таким чином, біле вино можна отримати зі всіх білих і рожевих сортів винограду, а також з більшості червоних (за винятком двох-трьох із забарвленою м’якоттю).


Красноїлля © 2011-2012